New Vehicle
~$113
Cost to fill at $1.50/L
~824km
Average per tank
| Vehicle | 2025 LDV D90 SV9A MY25 Mode Spruce Green 8 Speed Sports Automatic Wagon |
| Body Colour | Spruce Green |
| Doors | 5 |
| Seats | 7 |
| Fuel Type | Petrol - Premium ULP |
| Capacity | 2 |
| Gears | 8 Speed |
| Gearbox | Sports Automatic |
| Transmission | Automatic |
| Odometer | 13 kms |
| Drive Type | RWD |
| StockNo | L133980A |
| VIN | LSFA431J0SA133980 |
| Fuel Consumption (Combined) | 9.1L/100km |
| Towing Weight Braked | 3000kg |
| Central Locking - Remote/Keyless | Cruise Control - Distance Control |
| 18" Alloy Wheels | Power Steering |
| Power Steering - Electric Assist | Air Cond. - Climate Control Multi-Zone |
| ABS (Antilock Brakes) | Lane Departure Warning |
| Airbag - Driver | Airbag - Passenger |
| Airbags - Head for 1st Row Seats (Front) | Airbags - Head for 2nd Row Seats |
| Airbags - Head for 3rd Row Seats | Central Locking - Key Proximity |
| Central Locking - Remote/Keyless | Power Door Mirrors |
| Power Door Mirrors - Folding | Power Door Mirrors - Heated |
| Power Windows - Front & Rear | 8 Speaker Stereo |
| Control - Traction | 12V Socket(s) - Auxiliary |
| 240V Socket(s) | Adjustable Steering Col. - Tilt only |
| Airbag - Side Driver | Airbag - Side Front Passenger |
| Armrest - Front Centre (Shared) | Armrest - Rear Centre (Shared) |
| Audio - Aux Input USB Socket | Audio - MP3 Decoder |
| Blind Spot Sensor | Bluetooth System |
| Brake Assist | Camera (Event Recording) - Front |
| Camera - Rear Vision | Collision Mitigation - Forward (Low speed) |
| Collision Mitigation - VRU | Collision Warning - Forward |
| Collision Warning - VRU | Coloured Door Mirrors |
| Control - Electronic Stability | Control - Hill Descent |
| Control - Park Distance Front | Control - Park Distance Rear |
| Control - Pedestrian Avoidance with Braking | Control - Rollover Stability |
| Cruise Control - with Brake Function (limiter) | Cup Holders - 1st Row |
| Cup Holders - 2nd Row | Cup Holders - 3rd Row |
| Daytime Running Lamps - LED | Digital Instrument Display - Full |
| Disc Brakes Front Ventilated | Disc Brakes Rear Solid |
| Driver Attention Detection | Driving Mode - Selectable |
| EBD (Electronic Brake Force Distribution) | Engine Immobiliser |
| Fog Lamp/s - Rear LED | Footrest - Drivers |
| Gear Shift Paddles behind Steering Wheel | Gloss Finish - Exterior Highlights |
| Gloss Finish Window Surrounds - Exterior | Grille - Black |
| Headlamps - LED | Headlamps Automatic (light sensitive) |
| Headrests - Adjustable 1st Row (Front) | Headrests - Adjustable 2nd Row x3 |
| Headrests - Adjustable 3rd Row x2 | Hill Holder |
| Keyless Start - Key/FOB Proximity related | Lane Keeping - Active Assist |
| Leather Look - Seats | Metallic Finish Interior Inserts |
| Multi-function Control Screen - Colour | Multi-function Steering Wheel |
| Park Brake - Electric | Radio - Digital (DAB+) |
| Rain Sensor (Auto wipers) | Rear View Mirror - Manual Anti-Glare |
| Remote Boot/Hatch Release | Roof Rails |
| Seatback Pocket - Front Driver Seat | Seatback Pocket - Front Passenger Seat |
| Seatbelt - Pretensioners 1st Row (Front) | Seatbelts - Lap/Sash for 7 seats |
| Seats - 2nd Row (Rear) Flat Folding | Seats - 2nd Row Split Fold |
| Seats - 3rd Row (Rear) Flat Folding | Seats - 3rd Row Split Fold |
| Side Door Exit Warning | Side Steps |
| Skid Plate - Front | Skid Plate - Rear |
| Smart Device App Display/Control | Smart Device Integration - Android Auto |
| Smart Device Integration - Apple CarPlay | Spare Wheel - Full Size Steel |
| Starter Button | Storage Compartment - Centre Console 1st Row |
| Storage Compartment - In Cargo Area | Storage Compartment - in Dash |
| Tail Lamps - LED | Tyre Pressure Monitoring - with logging/display |
| USB Socket(s) - Charging | Warning - Driver Fatigue |
| Warning - Rear Cross Traffic (when reversing) | Warning - Road Sign Display |
| Wireless Charging - Compatible Devices |
Glendale LDV
359 Lake Road Glendale NSW 2285
(02) 4039 8238
Dealer Licence No. MD052104
©
Social Sharing Share
Print Brochure
Share this vehicle with one of the options below.