Used Vehicle
| Vehicle | 2023 BYD Atto 3 Extended White 1 Speed Reduction Gear Wagon |
| Body Colour | White |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Fuel Type | Electric |
| Gears | 1 Speed |
| Gearbox | Reduction Gear |
| Transmission | Automatic |
| Odometer | 25,169 kms |
| Drive Type | FWD |
| Rego | GDH03E |
| StockNo | G114279 |
| VIN | LGXCE4CB2P2060687 |
| Towing Weight Braked | 750kg |
| Central Locking - Remote/Keyless | Sunroof - Electric |
| Cruise Control - Distance Control | 18" Alloy Wheels |
| Air Conditioning - Pollen Filter | Power Steering - Electric Assist |
| Air Cond. - Climate Control | ABS (Antilock Brakes) |
| Lane Departure Warning | Airbag - Driver |
| Airbag - Passenger | Airbags - Head for 1st Row Seats (Front) |
| Airbags - Head for 2nd Row Seats | Airbags - Side for 1st Row Occupants (Front) |
| Central Locking - Key Proximity | Central Locking - Remote/Keyless |
| Electric Seat - Drivers | Electric Seat - Drivers with Memory |
| Electric Seat - Passenger | Power Door Mirrors |
| Power Door Mirrors - Folding | Power Door Mirrors - Heated |
| Power Windows - Front & Rear | 8 Speaker Stereo |
| Control - Traction | 12V Socket(s) - Auxiliary |
| Adaptive Speed Limiter - Road Sign Recognition | Airbag - Front Centre |
| Airbag - Side Driver | Ambient Lighting - Interior (User Configurable) |
| Audio - Aux Input USB Socket | Blind Spot Sensor |
| Bluetooth System | Brake Assist |
| Brake Emergency Display - Hazard/Stoplights | Brakes - Regenerative |
| Camera - Front Vision | Camera - Rear Vision |
| Camera - Side Vision | Chrome Interior highlights |
| Chrome Window Surrounds - Exterior | Collision Mitigation - Forward (High speed) |
| Collision Mitigation - Forward (Low speed) | Collision Mitigation - Post Collision Steer/Brake |
| Collision Mitigation - Reversing | Collision Mitigation - VRU |
| Collision Warning - Forward | Collision Warning - Rearward |
| Control - Electronic Stability | Control - Hill Descent |
| Control - Park Distance Front | Control - Park Distance Rear |
| Control - Rollover Stability | Cross Traffic Alert - Front |
| Cruise Control - Lead Vehicle Start Active Assist | Cruise Control - with Brake Function (limiter) |
| Daytime Running Lamps - LED | Digital Instrument Display - Full |
| Disc Brakes Front Ventilated | Disc Brakes Rear Solid |
| EBD (Electronic Brake Force Distribution) | First Aid Kit |
| Headlamp: High Beam Auto Dipping | Headlamps - LED |
| Headlamps - See me home | Headrests - Adjustable 1st Row (Front) |
| Headrests - Adjustable 2nd Row x3 | Heated Seats - 1st Row |
| Hill Holder | Independent Rear Suspension |
| Keyless Start - Key/FOB Proximity related | Lane Keeping - Active Assist |
| Leather Look - Seats | Map/Reading Lamps - for 1st Row |
| Map/Reading Lamps - for 2nd Row | Multi-function Control Screen - Colour |
| Multi-function Steering Wheel | Park Brake - Electric |
| Power - Tailgate/Boot (Hands Free Operation) | Radio - Digital (DAB+) |
| Roof Rails | Seatbelt - Pretensioners 1st Row (Front) |
| Seatbelt - Pretensioners 2nd Row(Rear Outer seats) | Seatbelts - Lap/Sash for 5 seats |
| Seats - 2nd Row Split Fold | Seats - Two Tone |
| Side Door Exit Warning | Smart Device App Display/Control |
| Smart Device Integration - Android Auto | Smart Device Integration - Apple CarPlay |
| Speed Limiter | Speed Zone Reminder - Road Sign Recognition |
| Starter Button | Storage Compartment - Centre Console 1st Row |
| Tail Lamps - LED | Tyre Pressure Monitoring - with logging/display |
| Tyre Repair Kit | USB Socket(s) - Charging |
| Voice Recognition | Warning - Rear Cross Traffic (when reversing) |
| Warning - Rear Seat Occupancy | Warning - Seatbelt Reminder |
| Wireless Charging - Compatible Devices |
Glendale LDV
359 Lake Road Glendale NSW 2285
(02) 4039 8238
Dealer Licence No. MD052104
©
Dealer Summary
Modern all electric SUV delivering smooth performance from a 150kW motor with impressive driving range of up to around 420km, offering quiet, efficient and cost effective motoring. Packed with technology including large touchscreen display, Apple CarPlay and Android Auto, adaptive cruise control, lane assist, 360 camera, heated seats, wireless charging and full suite of advanced safety features with 5 star ANCAP rating.
Open 7 days a week, inspections are welcomed and test drives are available, We can also do video walkarounds of the vehicles via facetime etc ,
Our Dealership is located just 90 Minutes North of Sydney. Our vehicles are workshop tested and serviced. Easy on-site finance. We offer an extensive range of over 100 used vehicles at all budget levels.
Modern all electric SUV delivering smooth performance from a 150kW motor with impressive driving range of up to around 420km, offering quiet, efficient and cost effective motoring. Packed with technology including large touchscreen display, Apple CarPlay and Android Auto, adaptive cruise control, lane assist, 360 camera, heated seats, wireless charging and full suite of advanced safety features with 5 star ANCAP rating.
Open 7 days a week, inspections are welcomed and test drives are available, We can also do video walkarounds of the vehicles via facetime etc ,
Our Dealership is located just 90 Minutes North of Sydney. Our vehicles are workshop tested and serviced. Easy on-site finance. We offer an extensive range of over 100 used vehicles at all budget levels.